Výdejní místo: Křtiny - Biospižírna Horní mlýn

Název výdejního místa: Křtiny - Biospižírna Horní mlýn

Naše výdejní místo se nachází na Horním mlýně, který slouží jako domov dvěma rodinám, místo pro organizování ekologicky zaměřených akcí a zároveň jako příklad bydlení v souladu s přírodou. Na mlýně tu a tam pořádáme nejrůznější akce - semináře, workshopy, přednášky, tábory. Cílem těchto akcí je vlastní vzdělání, a také snaha inspirovat další lidi k životnímu stylu šetrnějšímu k přírodě.

Společně se sousedy ze Křtin a okolí provozujeme tzv. biospižírnu – místo, kam si společně objednáváme biopotraviny od českých zemědělců ve velkém a pak si je rozdělujeme a vyzvedáváme. Výdejna chutí je krásným doplňkem k našim snahám o shánění šetrného a dobrého jídla.

O výdejní místo ve Křtinách pečuje Helča Vyhnal Škrdlíková.

Helča je srdcem a duší environmentalistka s velkou vášní pro jídlo a zemědělství. Organizuje KPZ, dobrovolničí v obchodě NaZemi a doma ve Křtinách pomáhá se závozy mléčných výrobků od lokálních zemědělců. V NaZemi je součástí nerůstového týmu. Momentálně studuje Farmářskou školu a volný čas rozděluje mezi rodinu, studium a praxi na farmě.

Proč jste součástí Výdejny chutí?

Vch jsem objevila v době, kdy jsem měla velkou chuť na avokáda, která jsem si z přesvědčení v obchodě nekupovala kvůli problémům, které jsou s jejich konvenční produkcí spojeny. Díky výdejně si můžu avokáda a další ovoce dopřát s čistým svědomím a mnohem víc si je užít i díky čerstvosti a skvělé chuti. Taky mě baví propojovat se s lidmi přes jídlo a toto je super příležitost.

1. výdej úterý 19.12.2023
2. výdej úterý 16.1.2024
3. výdej úterý 13.2.2024
4. výdej úterý 12.3.2024
5. výdej úterý 9.4.2024
6. výdej úterý 14.5.2024

Čas výdeje: 15.00h -17.00h