Výdejní místo: Praha 3 - Žižkov, Krenovka

Název výdejního místa: Krenovka
Web: https://krenovka.cz/
Adresa: Husitská 22, 13000 Praha 3

Proč vzniklo vaše výdejní místo, jaké aktivity se u vás dějí?

Máme Krenovku a rádi bychom využili naplno její potenciál kulturního a komunitního centra na pomezí Žižkova a Nového města.

KRENOVKA - kulturní památka plná života

A co všechno se dá najít a zažít na Krenovce?

  • Koncerty, přednášky, autorská čtení a promítání starých filmů a pravidelné šachové večery v Čítárně Unijazz. V Čítárně se můžete i jen zastavit na malé občerstvení, skleničku dobrého pití, nebo jen posedět s knížkou v ruce. Ideální kratochvíle po vyzvednutí bedýnky.
  • Tanec Praha, který zde má zázemí a zkušební sál. Tanečníci zde pořádají workshopy pro odbornou i náhodně okolojdoucí veřejnost.
  • Krenovka Inkubátor sdružuje mladé a nadějné umělce – hudebníky, výtvarníky, šperkaře a architekty, kteří zde mají své ateliéry a zázemí a kteří také pořádají workshopy pro veřejnost.
  • Výtvarné kurzy pro děti i dospělé v Kreslírně.
  • Krenovka ARTHUB je multifunkční sál s projektorem, kuchyňkou a variabilním prostorem, ve kterém se pořádají lekce skupinového cvičení a který je k dispozici i na krátkodobý pronájem.
  • Dá se k nám přijet i autem a pohodlně zaparkovat, proto se u nás nemusíte bát větších odběrů.

O výdejní místo Krenovka pečuje Veronika a Kuba.

Kdo jsi, jaká je tvoje profese a co tě baví?

Veronika
Jsem máma na rodičovské dovolené, zakladatelka a organizátorka Street Food Festivalu Říčany, biotechnoložka s praxí z farmaceutických firem. Ráda peču chleba, vymýšlím netradiční řešení, miluju rozjíždět nové projekty a být součástí komunity. S přáteli máme komunitní kurník, jsem součástí naší místní KPZ skupiny a teď se těším, že se kromě odběratele Výdejny chutí zapojím i jako organizátor výdejního místa.

Kuba
Pracuji v Krenovce jako ďas a také jako manažer zajištění služeb v rozvojových projektech, Krenovku mám moc rád a jsem na ni hrdý. Spolupracuji s lidmi z Krenovky na různých projektech, např. Žižkovské Mezidvorky, Zažít město jinak, Host Krenovky (cestovatelské přednášky). Dále začínáme spolupráci s nadací Chance4Children – podpora a radost pro děti z dětských domovů – za to jsme velmi rádi. Přeji si, aby lidé odcházeli s Krenovky s úsměvem.

Proč jste součástí Výdejny chutí?

Líbí se nám dělat dobro, chceme spojovat lidi. Myšlenka KPZ a Výdejny chutí je nám blízká, chceme jíst dobře a kvalitně a hlavně tuto možnost nabízet i dalším lidem. Výdejna chutí s námi ladí a těšíme se na vše, co nám tato nová spolupráce přinese.

Výdeje pro sezónu 2023/2024 se uskuteční:

1. výdej úterý 19.12.2023
2. výdej úterý 16.1.2024
3. výdej úterý 13.2.2024
4. výdej úterý 12.3.2024
5. výdej úterý 9.4.2024
6. výdej úterý 14.5.2024

Čas výdeje: 16-18h