Řecké produkty leden 2023

Objednávky uzavřeny. Další výdej plánujeme v únoru 2023.

Pokud nechcete propásnout informaci o dalším výdeji, přihlašte se zde, napište nám nebo sledujte fcb Výdejna chutí.

Solidární dovoz produktů z řeckých farem

Výdej proběhne ve středu 18. ledna 2023 v odpoledních hodinách.

Přijďte si pro citrusy, radost a slunce z Řecka.

Nakupte si kvalitní řecké produkty v bio kvalitě od farmářů z KoinoBio družstva přímo z jejich farmy a přijďte si je vyzvednout na vybrané výdejní místo.

Nabízíme pouze sezónní produkty dle aktuální nabídky zemědělců.

Z každého nákupu posíláme 1% na rozvoj KPZkoALICE.


Nabídka na leden 2023

Citrony (odrůda Maglino), 6 kg/krabice = 720 Kč
Rozdíl v kvalitě a čerstvosti poznáte na první dotek. A první přivonění. Citrony jsou sbírány těsně před odesláním objednávek. Vynikající kvalita bez chemických přísad. Jak popisují chuť citronu v Koinobio družstvu? Koncentrovaná kyselost, která křiví ústa. Ale v jídle a pití je senzační.

Citrony i mandarinky pěstuje Papagianakopoulos Dimitris a Vlasis Adraxtas. Pěstiteli Adraxtasovi je šedesát let a převzal pěstování citrusů od svých rodičů. Na Korintu byl jedním z prvních, kteří pěstují ovoce v bio kvalitě. Obdělává 4 hektary na 3 různých pozemcích, všechny jsou kolem jeho rodné vesnice Melissi.

Pěstitel Dimitris je šedesátipětiletý elektrotechnik v důchodu. Od roku 2012 jsou Dimitrisovým jediným zaměstnáním jeho sady v oblasti Vocha, které tvoří citrusové stromy, olivovníky a avokáda. K biologickému pěstování se dostal v roce 1997 poté, co viděl, že studny, které poskytovaly sladkou vodu pro jeho komunitu, byly znečištěny hnojivy. Vidí tento způsob pěstování nejen jako způsob, jak poskytnout lidem produkty, které v sobě nemají chemikálie, které by mohly mít dopad na jejich zdraví, ale i jako způsob, jak chránit své životní prostředí před zbytečným poškozením .

Citrón ilustrace

Pomeranče (odrůdy Naveline a Merlin), 9 kg/krabice = 882 Kč
Oba druhy jsou rané citrusové odrůdy. Mají střední až středně velké plody, hladkou slupku. Plody jsou šťavnaté a sladké, hruškovitého tvaru. Naproti stopce mají zakončení ve tvaru pupíku.

Červené (krvavé) pomeranče - (odrůda Moro), 9 kg/krabice = 1080 Kč
Jsou sladké a šťavnaté, bývají svou velikostí menší (jako větší mandarinka), než jiné druhy pomerančů. Červená barva se liší v závislosti na ročním období a odrůdě. Moro jsou zvenku oranžové, někdy načervenalé a uvnitř krvavě červené. Barva je způsobena antioxidantem antokyanem, kterým se ovoce brání proti vnějším vlivům počasí (dozrávání za teplých dnů, chladné noci). Využívá se dužina, šťáva i kůra. Vhodné jsou k přípravě salátů, koktejlů, na kandované ovoce, do marmelád (v kombinaci s obyčejnými pomeranči dodávají výraznější barvu).

Hořký pomeranč, 8 kg/krabice = 960 Kč
kyselé a hořké ovoce, využívá se kůra (nejčastěji sušená jako koření nebo na kandované ovoce), šťáva - k přípravě marmelád a likérů (třeba Curacao). Dužina se spíše nekonzumuje s výjimkou Mexika a Íránu, kde je součástí tradičních pokrmů. V potravinářském průmyslu se využívá olej ze semen, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Mandarinky (odrůda Nova), 6 kg/krabice = 720 Kč
Mandarinky odrůdy Nova jsou sladké a s minimem pecek, ideální na jídlo nebo džusy. Lze je uchovávat v ledničce déle, než kterékoliv jiné druhy. Kůra je tenká, snadno se loupe.

Grapefruit žlutý, 9 kg / krabice = 1080 Kč
Grapefruit červený, 8 kg / krabice = 960 Kč
Hořké ovoce, s vysokým obsahem vitamínu C, B1 a K. Vhodný pro studenou i teplou kuchyni, nejčastěji využíváme šťávu a dužinu. Kůra není vhodná ke konzumaci. Červené grepy - ovoce je na řezu s červenými odstíny. Barva je způsobena antioxidantem antokyanem, kterým se ovoce brání proti vnějším vlivům počasí (dozrávání za teplých dnů a chladných nocí).

Skladování:
Všechny citrusy skladujte nejlépe v chladu kolem 6 °C. Bedýnku ovoce vždy proberte a rozhodněte, které je potřeba sníst nejdříve. Jde o čerstvé a neošetřené ovoce, je třeba s ním zacházet jinak, než s tím konvenčním.

Jak vypadá ovoce z KoinoBio?
Občas se stane, že tvar ovoce, velikost nebo jeho povrch je jiný, než známe z obchodů. Je to způsobeno tím, že ovoce roste v ekologických sadech. Na povrchu kůry se otiskne lístek nebo větvička, objeví se nějaká povrchová nerovnost. Nejedná se o vadné ovoce, je stejně chutné a čerstvé.

Avokáda (Fuerte) z ostrova Kréta, 4 kg/krabice = 1180 Kč
Tato odrůda má hladkou, středně tenkou slupku, která se snadno loupe. Avokáda jsou mírně olejnatá s bohatou, krémovou chutí a tóny lískových oříšků. Fuerte je považováno za nejlépe chutnající avokádo. Avokádový strom Fuerte je velký a rozložitý, je to jedna z odrůd odolnější vůči chladu. Avokáda nám dodává zemědělské družstvo Biocoop, fungují od roku 2007. Jejich hlavní produkce zahrnuje pěstování avokád a dále pak subtropické plodiny jako je mango, liči, makadamie nebo pekanové ořechy.

Granátová jablka (odrůda Ermioni) - ze skladu*, 5 kg/krabice = 825 Kč
Pokud sníte jen jediné jadérko granátového jablíčka, neodsoudí vás to k pobytu v podsvětí jako Persefonu. Ale podlehnete jejich opojné chuti. Sladká a jemná chuť je velmi osvěžující. Vzdáleně může připomínat brusinky. Šťáva obsahuje velké množství antioxidantů a vitaminu C, zároveň také snižuje riziko chronických onemocnění a zánětů. Můžete zkoušet různé způsoby, jak se k jadérkům dostat a také je zkusit třeba v zeleninovém salátu. Skladovat můžete mimo lednici, v suchu.

* tato dodávka nebude právě utržená ze stromu. Ale garantujeme, že to na chuti nepoznáte.

Dimitris Kondos a jeho rodina pěstují granátová jablka na jihovýchodě Peloponésu v oblasti Ermioni Argolida. Jsou již čtvrtou generací, která zde hospodaří a jejich sad má přes 5000 stromů. Vždy hospodařili v souladu s ekologickým zemědělstvím a od roku 2005 mají certifikát BIO kvality.

Olivy Kalamata s peckou v olivovém oleji, 0,350 g = 220 Kč
Bio kalamata olivy s peckou v nálevu z extra panenského olivového oleje. Odrůda Kalamata je nejznámější odrůdou černých oliv. Ty jsou zpracovány podle tradiční regionální receptury. Sbírají se ručně v měsíci říjnu a pak jsou naloženy do olivového oleje Koreneiki společně s octem a solí. Po dvou týdnech jsou připraveny ke konzumaci. Olivy s peckou jsou chutnější, slupka udrží více chuti uvnitř olivy. Ty bez pecky pak přebírají chuť ze svého nálevu. Hmotnost vč. nálevu 350g. Baleno ve skle.

Bílé rozinky (odrůda sultana), 10 kg/krabice = 4200 Kč Jsou šťavnaté, jsou čerstvé. Je to zdravá svačinka, na které si vybudujete závislost. Cena se může zdát vyšší, ale souvisí s kvalitou zpracování a chutí. Stačí si jednu vložit do úst a už nebudete chtít jiné. Dodavatelé jsou pan Vaggelis Skapentzis a pan Georgios Bisiotis.

Černé rozinky (odrůda sultana), 10 kg/krabice = 4200 Kč
Jsou malé, šťavnaté, jsou čerstvé. Sušené na slunci. Dají se zobat jedna za druhou jako antiperle. Snadno podlehnete skvělé chuti. Dodavatel je pan Giannis Gatsinos.

Skladování:
Rozinky skladujte nejlépe ve skleněné nádobě. Vydrží déle šťavnaté.

Tahini, 0,500 g = 295 Kč
Je pasta z rozmixovaných sezamových semínek a mořské soli. Používá se především v kuchyni blízkého východu. Ale můžete kromě tradičního cizrnového hummusu vyzkoušet i sezamovou pastu na sladko. Jako tahinitelu - stačí přidat kakao a sirup (např. datlový). Vyrábí jí pan Parmenion Gatos.

Hroznový sirup (z bílých rozinek sultana), 0,250 ml = 300 Kč
Hroznový sirup je zredukovaná hroznová šťáva. Tradiční způsob výroby je pomalé vaření hroznů, dokud se šťáva nezredukuje na sirup. Moderní způsob přípravy je pomocí kondenzátoru, kdy se z hroznů dostává voda, nepřidává se žádný cukr, žádné konzervanty, ani jiné přísady. Běžně se používá jako dochucovadlo na sladká jídla, jako jsou palačinky, vafle nebo do limonád. Vyrábí pan Georgios Bisiotis.

Olivový olej Manaki, 5 l = 2550 Kč
Tato odrůda olivovníku se vyskytuje jen ve dvou oblastech Řecka, v Korintu a Argolisu na ostrově Peloponés. Má příjemnou vůní a unikátní chuťové aroma. Jedná se o vysoce kvalitní extra panenský olivového oleje, má zlatavě zelenou barvu s jemnou ovocnou vůní čerstvých oliv. Olivy jsou středně velké a protáhlé. Zrání a sklizeň začíná od poloviny listopadu do prosince. Průměrný produkční obsah oleje pro tuto odrůdu je 18 - 25 %. Tento olej je v Řecku považován za nejkvalitnější pro svou barvu a chuťové vlastnosti. Lze jej konzumovat přímo po vyluhování.

Olivový olej Manaki má zároveň i některé nevýhody a to, že je velmi citlivý na vysoké teploty a těkavější než jiné odrůdy. To znamená, že je třeba věnovat zvláštní pozornost jak extrakci, tak konzervaci, aby nedošlo ke ztrátě kvality. Navíc se nedoporučuje ke smažení a nejlépe se hodí právě do salátů. Důležité je také skladovat jej na chladném a stinném místě.

Pro KoinoBio družstvo jej dodává farmář Giannis Gatsios. Jeho olivový háj má 1300 stromů. Rozkládá se v okolí vesnice Athikia na patnácti roztroušených pozemcích, které obhospodařuje.

Olivový olej Koroneiki, 5 l = 2150 Kč Tento olej vyrábí družstvo Apo Kardias na poloostrově Peloponés. „Apo kardias“ (v češtině “Od srdce”) je řecká fráze, která se používá k popisu všeho, co se vyrábí srdcem.

Kvalitní olej se vyrábí podle ekologických metod s ohledem na životní prostředí. Družstvo se snaží při hospodaření využívat veškerou moudrost předků, kterou zdědili. Kromě oleje nabízí družstvo i olivy, které budete moci ochutnat opět na podzim.

Odrůda olivovníku Koreneiki se vyskytuje převážně v teplejších jižních oblastech Řecka, na jihozápadě Peloponéského poloostrova, Kréty a na Iónských ostrovech. Odrůda Koroneiki dává olivový olej výjimečné kvality s jemnou chutí a dobrými olivovými vůněmi.

Olivový olej Patrinia, 5 l = 1950 Kč
Tato odrůda se vyskytuje v západních provinciích Peloponéského poloostrova a v západních krajích Korintu v přímořských a mírně hornatých oblastech. Má lehkou, mírně kořenitou chuť, méně hustou, jemnější texturu. Tato odrůda olivového oleje má nejlepší skladovací vlastnosti.

Olej Parinia dodává pro družstvo farmář Dimitris Georgiou. Je také jedním z hlavních pěstitelů citronů, které v sezóně nabízíme. Dimitris hospodaří ekologicky už od sedmdesátých let. Pro všechny v družstvu je příkladným zemědělcem, který vždy podporoval udržení vztahu k přírodě a aby se zachovávala v zemědělství lidskost. Navazuje na generaci svých předků, kteří pěstovali vždy ekologicky.

Nevíte, který olej si vybrat? Detailnější popisy najdete zde.

Skladování:
Olivový olej má tři nepřátele: kyslík, světlo a teplo . Při vystavení těmto prvkům olej rychle žlukne. Nejlepším způsobem, jak tomu předejít (a prodloužit trvanlivost vašeho oleje), je správné skladování.
Olivový olej by měl být skladován v chladné, suché a tmavé skříni (spižírně) , mimo dosah tepla a světla. Odlijte si do menší sklenice olej pro běžné použití a zbytek uzavřete a uložte.

Olej můžete použít i na smažení nebo pečení. https://www.countrylife.cz/jake-oleje-pouzivat-na-smazeni

Pro dobrou věc

Zavěšené DOBROty
Chceme propojovat různorodé skupiny. Uvědomujeme si, že každý máme jiné ekonomické zázemí a to je i důvod, proč jsme se propojili se Zuzkou Vránovou ze Sousedského klubu ve Vršovicích. Každým nákupem se můžete rozhodnout ke koupi ovoce. Za vybrané peníze nakoupíme DOBROty z KoinoBia, které Zuzka se svými dobrovolníky rozdělí potřebným - například mámám samoživitelkám nebo seniorům. Aktuálně se ovoce rozdává i mezi ukrajinské maminky s dětmi.


Jak to funguje?

Objednávky jsou otevřeny od úterý 20. 12. 2022 do středy 4. 1. 2023 , nebo do naplnění kapacity výdejního místa. Každé výdejní místo má omezenou kapacitu objednávek. Při naplnění místo uzavřeme dříve, proto se svou objednávkou neotálejte.

Po uzavření objednávek se udělá hromadná objednávka a řečtí farmáři sklidí jen to, co je objednáno.

Ovoce je čerstvě utržené a do 7 dnů po sklizni bude u vás doma. Nemusí tedy dozrávat ve skladech a předcházíme plýtvání, jelikož dovezeme jen tolik, kolik máme zájemců.

Chcete řecké dobroty, ale přijde vám bedna moc? Neváhejte se rozdělit s rodinou, sousedy, kamarády - chceme, abyste se díky citrusům propojovali a setkávali - sdílená radost je dvojnásobná:-)

Cesta Pomíků

Výdejní místa

Na kterém místě se chcete potkávat se svými sousedy? Nechte si své dobroty přivézt tam a využijte příležitost pro společné odpolední setkání.

Prohlédněte si výdejní místa, která v lednu 2023 otevřeme.

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 2 - Novoměstská radnice
Karlovo nám. 23, 120 00 Nové Město

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 7 - Holešovice: Kavárna a pivovar Lajka
U Akademie 366/11, 170 00 Praha 7

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 8 - Florenc: Komunitní prostor Bar/rák: Z pokoje do pokoje
Za Poříčskou bránou 7, 180 00 Praha 8

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 8 - Ďáblice: Obživa v Úlu
Frýdlantská 26, 182 00 Praha 8

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 10 - Strašnice: Komunitní prostor Olga
Nad Primaskou 821, Praha 10

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 11 - Jižní Město: Sousedská klubovna
Bohuňova 13, Praha 11

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 13 - Koloniál Dalejka Nad Dalejským údolím 2699/9, 155 00 Praha 13

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Praha 22 - Uhříněves: Koloniál Zdravá žába
U starého mlýna 16/10, 10400

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Dobříš - Čelina: Faremní obchod Vaněčkův statek
Čelina 24, 262 03 Nový Knín

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Žumberk: Rodinná farma Částkov
Částkov 3, 538 21 Žumberk

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Karlovy Vary
náměstí Emy Destinové 16, 36001 Karlovy Vary

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Liberec: Kavárna DOK
Nákladní 431, Liberec

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Semily - Strážník: dvorek u Zuzky
Strážník 812, 513 01 Semily

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Lhotka u Berouna - dvorek
Lhotka u Berouna 5, 266 01 Chyňava

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Písek - Rodinná farma Hůrka
Hůrka 62, Písek 397 01

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Teplice - Prádelna 1330
J. V. Sládka 1330/14, 415 01 Teplice

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Mnichovice: Modrásek
Masarykovo nám. 3, 25164 Mnichovice

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Benešov: Jóga na terase
Husova 2361, Benešov

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Kolín: Obchuudek - Husovo náměstí
Havelcova 123, 280 02 Kolín 3

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Plzeň - Rodinné centrum Na Schodech
U Školy 4, 326 00 Plzeň 8-Černice

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Starý Plzenec - Nerudova Nerudova 525, 332 02 Starý Plzenec

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Nezvěstice
Nezvěstice 332, 332 04

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Brno: Nasyp si
Úvoz 434/84, 602 00 Brno-střed-Veveří

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Brno: NaZemi
Kounicova 42, 602 00 Brno

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Brno: Zero way
Srbská 13, 612 00 Brno-Královo Pole

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Křtiny u Brna: Spižírna ve mlýně
Horní mlýn 37, Křtiny, 67905

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Dobroty od Vážky s.r.o. Dolní 3088, 580 01 Havlíčkův Brod

Výdejní místo uzavřeno - plánovaná kapacita byla naplněna.
Zlín: Bezobaláč
Náměstí T. G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín


Proč to děláme

Aktuálně spolupracujeme s řeckými farmáři z KoinoBIO. Antonis, pěstitel citrusů a zakladatel družstva, se zná osobně s Vraťkou, která sad navštívila v rámci evropského projektu, který propojoval ekologické zemědělce.

Celá myšlenka solidárního dovozu do ČR vznikla přímo v sadu, kde jsem měla možnost ochutnat pomeranč utržený přímo ze stromu.

Vraťka: Vau, takové bych taky chtěla!
Antonis: Tak si je objednej.
Vraťka: No jasně, pošleš mi poštou kilo pomerančů.
Antonis: No, kilo asi ne, ale můžu Ti poslat celou paletu :-) Už vozíme do Belgie a Německa, tak můžeme posílat i k vám.

A tak to celé v roce 2018 začalo.

Společně s dalšími evropskými partnery hledáme, jak efektivně naplňovat myšlenky solidární ekonomiky v praxi. Nákupem ovoce přes Výdejnu chutí se rozhodujete podporovat solidární ekonomiku.

Co je solidární ekonomika?

Solidární ekonomika stojí na principu trojího prospěchu: ekonomického, společenského a environmentálního. Jedná se o aktivity, které nejsou zaměřeny primárně na tvorbu zisku, vytvářejí mnohem více pozitivních prostředků. Našimi aktivitami vytváříme přínos pro lidi a přírodu. Pokud se chcete dozvědět více o obecných principech solidární ekonomiky, počíst si můžete zde.

Ekonomický přínos

Objednejte si řecké produkty za cenu, která je férová pro nás všechny - zemědělce i odběratele. Je důležité znát nejen svého zemědělce, ale i to, kolik peněz opravdu dostane za svoji práci. Cena nabízených produktů z Řecka je stanovena členy KoinoBio družstva. Zakládáme si na transparentnosti a z toho důvodu nám záleží na tom, abyste věděli, z čeho se skládá cena našich produktů. V ceně je zahrnuto i to, že chceme zlepšovat životy lidí a místa, ve kterých působíme (viz Zavěšený DOBROcitron a podpora KPZkoAlice).

Odměna pro farmáře odráží nejen samotnou práci, kterou má s pěstováním ovoce, ale i jejich snahu pečovat o ovocné sady tak, aby kromě úrody byl v sadech prostor i pro biodiverzitu: rostliny, ptáky, hmyz. Všechny tři aspekty solidární ekonomiky jsou úzce provázány a nelze jeden vynechat.

Environmentální přínos

Drobní ekologičtí řečtí zemědělci jsou sdruženi pod značkou KOINOBIO (https://koinobio.eu/). Všichni pečují o své sady ekologickým způsobem a podporují krátké distribuční řetězce. Spolupracují s lokálními i evropskými KPZkami (https://kpzinfo.cz/) v rámci sítě URGENCI (https://urgenci.net/). Nákup řeckých produktů je i letos významnou podporou pro všechny řecké farmáře, jelikož je postihla velká vlna veder, ze kterých vznikly mohutné požáry. Spousta sadů shořela nebo uschla. Sucho a nedostatek vody je zde takových rozměrů, že se nám o tom ani nezdá. Krize migrační, a teď i covidová, to vše pouze umocňuje. Neschopnost systémových změn a zanedbání investic do infrastruktury na všech úrovních si nyní vybírají svou daň. Antonis a ostatními drobní pěstitelé sdružení v Koinobio družstvu nesložili ruce do klína a nepropadli všeobecné pasivitě a skepsi. Jejich projekt má za cíl umožnit nejen přežití malých ekologických farem, ale i regeneraci v podobě nových výsadeb a změny přístupu k pěstování citrusů směrem k permakultuře.

Antonis

Chcete blíže poznat lidi, kteří v Řecku uprostřed záplavy konvenčně spravovaných sadů obdělávají své drobné farmy šetrným, k přírodě přátelským způsobem? V dolní části KoinoBio stránky najdete jejich fotky i příběhy.

Společenský přínos

Zavěšený DOBROcitron

Chceme propojovat různorodé skupiny. Uvědomujeme si, že každý máme jiné ekonomické zázemí a to je i důvod, proč jsme se propojili se Zuzkou Vránovou ze Sousedského klubu ve Vršovicích. Každým nákupem se můžete rozhodnout ke koupi ovoce. Za vybrané peníze nakoupíme DOBROty z KoinoBia, které Zuzka se svými dobrovolníky rozdělí potřebným - například mámám samoživitelkám nebo seniorům. Máte chuť Zuzce pomáhat s rozdělením dobroty, kterou jsme společně nakoupili? Napište ji!

KPZkoALICE

je prostor pro sdílení zkušeností a vzájemnou podporu aktérů místních potravinových iniciativ. Bez lidí, kteří vytvořili KPZkoALICE by nikdy neuzrály myšlenky na Výdejnu chutí, bez Asociace AMPI bychom nikdy nepoznali Antonise. Vážíme si energie, kterou lidé zapojení do tohoto projektu dávají pro propojování všech aktérů, kterým záleží na zkracování potravinových řetězců a solidární ekonomice. Záměrem koalice je podporovat vzájemnou solidaritu Výdejna chutí z každé transakce posílá 1% na aktivity KPZkoAlice.


Kdo jsme?

Vraťka Janovská

Vraťka Janovská

hlava a srdce projektu, pečuji o radost a důvěru mezi odběrateli, dodavateli a výdejními místy

Věřím, že vzájemným propojením dokážeme změnit své okolí - tím, co jíme, měníme svět.

Jarka Zabáková

Jarka Zabáková

strážkyně pořádku - pečuji o finance a administrativu

Není to jen o číslech a dokladech. Dělám činnost, která mě baví. Která má solidární přesah a dává mi smysl.

Milan Kubín

Milan Kubín

dopravní spojka - zajišťuji, aby vše bylo včas v 1 den na hodně místech

Snažím se o to, aby se citrusy zbytečně nenajezdily. Zajišťuji, aby cesta mezi Antonisem a námi byla co možná nejkratší.

Markéta Doubnerová

Markéta Doubnerová

Podporovatelka sdíleného odvozu a péče o dobrovolníky - hlídá, aby se povedlo propojit co nejvíce lidí - nejen pro sdílený odvoz, ale i při pomoci na výdejních místech

Dělá mi radost, že můžu podpořit a propojit lidi, kteří se chovají odpovědně a šetrně ke krajině, kde žijí.

Jindřich Franta

Jindřich Franta

Strážce výdejních míst: pečuje o to, aby na všech výdejních místech měli vše, co potřebují

Solidární import je skvělý projekt, který mi dává smysl z každého úhlu pohledu, kterým se něj podívám. Tuhle citrusovou jízdu jsem si prostě nemohl nechat ujet.

Irena Sojková

Irena Sojková

ilustrátorka

Výdejna chutí je projekt, který mě nadchl a tak mám velkou radost, že ho můžu doplnit svými malůvkami.


Kontaktní údaje

Výdejna chutí s.r.o.

Vraťka Janovská
608 264 902
[email protected]

Sledujte nás i na naší Facebook stránce FB Výdejna chutí