O nás

Kdo za Výdejnou chutí stojí?

Vraťka Janovská a Tomáš Jelen

Vraťka umí spojovat. Zajistí, že odběratelé, dodavatelé i výdejní místa znají důvod, proč se spojit.
Vraťka má doktorát z krajinné ekologie na Fakultě životního prostředí ČZU v Praze, kde působila 5 let jako odborná asistentka rozvíjející téma ochrany zemědělské půdy. Spoluzaložila spolek CooLAND pro ochranu zdravé zemědělské krajiny, spolupracuje s neziskovou organizaci AMPI, která podporuje krátké distribuční řetězce. Jako dobrovolník pomáhala při zakládání Nadace Pro půdu, která zajišťuje přístup k půdě pro ekologické zemědělce a přispěla k založení Farmářské školy.
V oboru podpory ekologických zemědělců se pohybuje mnoho let a to je důvod, že má nejen odborný přehled, ale vytvořenou i velkou síť lidí, které spojuje stejný záměr - jídlem měnit svět.

Tomáš umí programovat. Zajistí, aby online služba byla funkční. Pracuje jako programátor v Berlíně a ve volných chvílích dobrovolně vytváří online prostředí Výdejny chutí.

Jsme nejen zakladatelé Výdejny chutí, ale i životní partneři - společně vychováváme dvě malé dcery a ve volných chvílích sníme o tom, že sníme všechny dobroty od zemědělců, kteří dělají svou práci s radostí a s respektem ke krajině. Jsme součástí různých partiček, jako je komunitní zahrada Kuchyňka, spolkový obchod Obživa, Komunitní zahrada KomPot.


Kdo s námi spolupracuje?

Sousedit (Mapa sousedů)

https://www.mapotic.com/mapa-sousedu

Chceme, aby odběratelé budovali sousedské vztahy a nakupovali společně se sousedy. Nabízíme propojení pro sdílené vyzvedávání objednávek.

Sousedský klub

https://www.sousedskyklub.cz/

Díky Zuzce Vránové jsme se propojili s Potravinovou bankou. Chceme, abychom svým nákupem podporovali i sociálně znevýhodněné skupiny. Každým nákupem můžete přispět, za vybrané peníze se koupí DOBROty, které Zuzka se svými dobrovolníky rozdělí.

KPZkoAlice

https://kpzinfo.cz/co-je-kpz/kpzkoalice/

Z každé transakce darujeme 1 % na provoz vybrané neziskové organizace, která se věnuje zlepšování životního prostředí. Aktuálně podporujeme KPZkoALICI, jelikož šíří myšlenky a nové pohledy na svět, ze kterých vzešel i nápad na vytvoření Výdejny chutí.

Packman

https://www.facebook.com/packman.fit/

Zakladatel Jindra je součástí koordinačního týmu Výdejny chutí. Zakladatelka Jarka aktivně pomáhá při výdejích. Společně hledáme cesty cirkulární ekonomiky, jak citrusovou kůru sbírat, aby ji mohli v Packman používat na lyofilizované dobroty.

Pivovar Lajka

http://pivovarlajka.cz/

Z citrusové kůry vaří skvělé pivo Albina: http://pivovarlajka.cz/pivovar/#scrollto_nabidka_piv. I s nimi hledáme cesty, jak logisticky zajistit sběr kůry. Od sezóny 2021/2022 jsou i jedním z výdejních míst.


Kontaktní údaje

Výdejna chutí s.r.o.

IČO: 11851279
Adresa: Dukelských hrdinů 407/26, Holešovice, 170 00 Praha 7
Společnost je vedená v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Praze, sp. zn. C 355349.

Vraťka Janovská
608 264 902
[email protected]

Sledujte nás i na naší Facebook stránce FB Výdejna chutí